Jdi na obsah Jdi na menu
 


3 ochrané systémy

 

3 OCHRANNÉ SYSTÉMY

Zdraví vašeho psa po celý život chrání jeho přirozené obranné mechanismy. Jsou to imunitní systém, trávicí systém a vnější ochranná bariéra tvořená kůží a srstí. Aby tyto 3 systémy uchránily celkové zdraví organismu, musí být ve vzájemné harmonii. Jestliže některý z nich nepracuje na 100%, projeví se důsledky v celém systému. Každý z těchto obranných systémů může účinně fungovat pouze tehdy, pokud jsou mu dodávány nezbytné živiny v optimálním množství.

Proto jsou všechny suroviny z přirozených zdrojů, vitamíny a minerály, které jsou součástí receptur PRO PLAN, vybírány na základě výsledků vědeckých výzkumů s ohledem na jejich schopnost podporovat funkci imunitního a trávicího systému a kůže & srsti. PRO PLAN, vyroben  z vysoce kvalitního masa jako hlavní složky, bez přidaných barviv a konzervačních látek, poskytuje psům každodenní kompletní výživu a ochranu po celý život.

Více informácí o hlavních funkcích 3 obranných systémů -  imunitního systému, trávicího systému a kůže a srsti sa dozvíte na následujících stránkách:

 

 

IMUNITNÍ SYSTÉM

Imunitní systém je komplexní celek, jehož úkolem je chránit organismus před cizorodými vlivy, které by mohly mít negativní vliv na zdraví a pohodu jedince. Jedná se například o viry, bakterie, parazity, alergeny a toxiny. Imunitní systém cizorodé vlivy rozpoznává a zneškodňuje.

Imunitní systém působí jak systémově v rámci celého organismu, tak i lokálně na specifických místech – například v trávicím systému, kůži a srsti.

 

TRÁVICÍ SYSTÉM

Trávicí systém chrání organismus dvěma způsoby. Za prvé má schopnost trávit a vstřebávat nezbytné živiny, které mohou být dále využívány ostatními obrannými systémy. Zároveň trávicí trakt představuje mechanickou i imunologickou bariéru, která chrání tělo před škodlivými vlivy (například bakteriemi či toxickými látkami), jež se snaží proniknout do organismu z vnějšího prostředí (po spolknutí). Z tohoto pohledu není trávicí trakt pouze fyzickou a chemickou bariérou, ale také důležitou součástí imunitního systému.

 

KŮŽE a SRST

Kůže a srst chrání tělo několika způsoby. Působí jako mechanická bariéra, chránící ostatní orgány, ale také jako součást imunitního systému, chránící tělo před bakteriemi a toxickými látkami, jež se snaží proniknout do organismu z vnějšího prostředí (přes kůži). Kůže je hlavním orgánem, prostřednictvím kterého dochází ke kontaktu organismu s vnějším prostředím. Chrání organismus před nadměrnými ztrátami tekutin a zpětným pronikáním nepříznivých vlivů z prostředí.
 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 16513
Měsíc: 198
Den: 20